Pilates Richard Sporina

image01

Pilates

PILATES - Skúsili ste sa niekedy pozrieť do zrkadla a pozorovať chvíľu ako stojíte? Máte zvesené ramená, alebo príliš vysunutú bradu? Hrbíte sa, alebo dokážete prirodzene stáť a chodiť krásne vzpriamene? ....Je úplne jedno, aké je naše povolanie. Pokiaľ sa nenaučíme ako správne vykonávať jednotlivé pohyby, pokiaľ si neuvedomujeme, aké dôležité je správne dýchať, spevňovať centrum tela a nemáme vypestovanú určitú pohybovú kultúru, skôr či neskôr sa začnú objavovať rôzne zdravotné problémy. Ako držíme telo má dokonca vplyv aj na to, ako nás vníma okolie: ako ustráchaného, málo sebavedomého človeka, alebo naopak ako hrdú, silnú osobnosť?
Pilates je cvičenie, ktoré vám pomôže zlé návyky eliminovať a odstrániť, pomôže vám rozvíjať telo a jeho pohybový systém tým správnym smerom. Pomôže vám cítiť sa krajšie a lepšie vo vašom tele.

Richard Sporina

Richard Sporina- profil

Vyštudoval som Lekársku fakultu UK - odbor Fyzioterapia, Slovenskú Zdravotnícku Univerzitu - odbor Fyzioterapia, Management vo fyzioterapii, Fakultu TV a športu Karlovej Univerzity v Prahe - odbor osobný a kondičný tréner, tréner fitness a som študentom Fakulty športových štúdií Masarykovej Univerzity v Brne - odbor Kinantropológia.

Som držiteľom certifikátov:

  • Pilates Medical, školiteľ: MUDr. Monika Klenková, MUDr. Július Kazimír (rok: 2008)
  • Inštruktor pohybové metody PILATES level I+II,úroveň MAT I-III a Ron Fletcher Towelwork, školiteľ: Mgr. Renata Sabongui (rok: 2014)
  • Tréner 3. kvalifikačného stupňa v kulturistike, fitness a silového trojboja, SAKST
  • Kondičný tréner 2. kvalifikačného stupňa, Slovenská asociácia kondičných trénerov