O nás

Na začiatku bol sen....

Už je tomu takmer 20 rokov, kedy som sa prvý krát postavila pre klientov ako inštruktor skupinových cvičení. Bolo to obdobie, kedy ste fitnesscentrá mohli spočítať na prstoch jednej ruky. Byť instruktorkou sa zrazu stalo to najdôležitejšie v mojom živote a okrem štúdia na vysokej škole (Fakulta telesnej výchovy a športu a Matematicko – fyzikálna fakulta UK) som tomu podriadila všetky moje aktivity.
Školu som úspešne dokončila a začala som uvažovať, ako ďalej. Byť učitelkou a pokračovať v tom, čo som vyštudovala, ma síce bavilo, ale stále viac ma lákala práca s ľudmi, práca vo fitnesscentre, práca ako lektor a inštruktor.
V tom čase som dostala ponuku podielať sa na otvorení a neskôr pracovať pre prvé veľké fitnesscentrum v Bratislave, pre Golem Club Aupark. Ponuku som prijala a tým bolo určené moje smerovanie na veľmi dlhý čas.

V začiatkoch som pracovala na pozícií prevádzkara a koordinátora skupinových cvičení. Neskôr som pôsobila ako prevádzkový riaditeľ, otvárala som a viedla niekoľko fitness klubov v Bratislave. Ale predcvičovanie skupinových cvičení bolo vždy pre mňa to NAJ. Bol to čas, kedy som robila to, čo ma naozaj baví a napĺňa, kedy som bola sama sebou. Postupom času som sa stala školitelkou a učila iných, ako predcvičovať, ako sa stať dobrým inštruktorom. Pracovala som pre viaceré školy – vzdelávacie inštitúcie, ktoré pôsobili v tejto oblasti.

Počas tohoto obdobia som z času na čas rozmýšľala, aké by to bolo, mať svoje štúdio. Aké hodiny by boli v rozvrhu, aké farby by mali steny, ... Avšak bola som na toľko zahltená prácou, predcvičovaním, lektorovaním, že nezostával čas, venovať sa týmto myšlienkam hlbšie.
Zmena nastala, keď som zmenila pôsobenie a odišla som z veľkého klubu, ktoré ma zamestnávalo na 120%, do malého, príjemného klubového fitnesscentra. Zrazu sa moje časové nasadenie zmenšilo a ja som prvý krát mala pocit, že mám priestor pre seba, pre plnenie vlastných snov.

Bolo to v roku 2012, kedy som založila školu skupinových cvičení MOVE academy. Kedže som pôsobila ako školiteľ, vždy mi záležalo na úrovni lektorských schopností našich inštruktorov na Slovensku. Preto sa moje úsilie a myšlienky uberali práve týmto smerom. Neskôr sa MOVE academy stala partnerom svetovo uznávaných konceptov cvičení deepWORK, PortDeBras a bodyART, čím získala možnosť organizovať inštruktorské licencie, workshopy a eventy týchto konceptov pre Slovensko a Českú republiku. Je mi cťou, že mám možnosť spolupracovať na šírení týchto jedinečných konceptov, ktoré sú už v Európe, ale i vo svete známe a svetovo uznávané.

I keď sa moje sny začali čiastočne plniť, stále som sa vracala k tomu najväčšiemu – mať vlastné štúdio.
Prišiel rok 2016. Tento rok priniesol v mojom živote najviac zmien. Veľkých zmien! V lete sa nám narodila dcérka, v novembri roku 2016 ukončilo pôsobenie fitnesscentrum, pre ktoré som pracovala. A opäť som stála pred otázkou: Čo ďalej? Mám okolo seba úžasných ľudí - priateľa, rodinu a pravých kamarátov, ktorí ma podporujú, ktorí mi fandia. Bez ich pomoci by to nešlo. A i keď som po vlastnom štúdiu už túžila veľmi dlho, potrebovala som trošku podpichnúť a dodať istotu ísť do toho.

A bolo rozhodnuté! ....sen sa stal skutočnosťou!
Ešte pred koncom roka sme našli priestor, ktorý spĺňal moje požiadavky. Priestor, kde som sa cítila dobre, priestor, ktorý mi povedal: TU BUDE ŠTÚDIO MOVE academy.
Priestor, kde si budú ľudia plniť svoje sny, kde nájdu vnútornú rovnováhu, kde sa budú cítiť príjemne, miesto, kde si oddýchnu a načerpajú pozitívnu energiu.
Miesto, ktoré sa stalo MOJIM VYSNÍVANÝM ŠTÚDIOM a pevne verím, že sa stane aj VAŠIM VYSNÍVANÝM ŠTÚDIOM ...

Vítam vás!
Lea Grančič